| anonim_4396 a întrebat:

E posibil sa ma fac un designer de interior fara liceu de arte? De exemplu, daca termin un liceu normal (filologie), pot sau nu sa devin designer de interior?

4 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

De pe urma facultatii. Eu unul sunt la profil de arhitectura in cadrul liceului si sunt sigur ca exista profil de facultate pentru design interior ca sa pot sa ma descurc cu proiectarea mult mai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil daca esti talentat, capabil si ambitios sa treci de examenele de admitere la facultate si sa termini facultatea.
Din pacate, cu un liceu nromal nu se poate ajunge designer de interior, musai trebuei sa ai terminat facultate.

| Nicoleta334 a răspuns:

Da, poți, dar o sa ai niște probleme cu admiterea mai ales dacă nu prea desenezi sau măcar nu ești talentat sau nu faci meditații la desen poți întâmpina niște dificultăți

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, normal. Doar ca va trebui sa faci o facultate in domeniu si sa te pregatesti bine pentru admitere. Succes!