| Sadop a întrebat:

Este adevarat ca de la mate-info poti da cam la orice facultate?
Eu vreau sa dau la Politie sau Jurnalism, dar totusi multi spun ca mate-info e un profil mult mai bun ca filologia.
Sfaturi? happy
Funda!

6 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Poți da.
Cred că the best is științe ale naturii, acolo înveți câte puțin din toate. Lsa urma urmei, fiecare profil își are rostul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti da la orice. daca esti pregatit/a pentru admitere nu ar trebui sa te opreasca nimic. important e sa stii ce vrei sa faci incat sa faci acel lucru cu placerewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de astazi se cauta informatica si limbile straine.Alege mate-info intensiv/bilingv engleza.

| raluk27 a răspuns:

Mai vorbim cand ajungi intr-a12a si mai ai o luna pana la baclaughing

| lindsay a răspuns:

Da poti, dar daca nu iti place matematica, sau nu te pricepi la ea, nu fa prostia de a da la mate-info.
Asa am zis si noi, generatia noastra...lasa ca dam la mate-info ca invatam mai mult si ramanem cu mai multe. Nu e adevarata, ba dimpotriva. Te strofoci mai mult si daca la sf celor 4 ani liceali vei avea nevoie de media de la bac sau media generala, apar probleme pentru ca cei de la filologie ti-o iau inainte, avand mediile foarte mari si obtinute cu minim de efort. Acum depinde de tine si de cat de mult iti place matematica.

| user5493 a răspuns:

Da.poti da oriunde