| NoName132227 a întrebat:

Este adevarat ca in aproximativ 10 ani meseria de avocat va disparea? Daca da va disparea si cea de judecator?

Dau FUNDA...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu unde ai auzit asa ceva, dar este practic imposibil, ca atunci ar fi haos total si fiecare s-ar bate si s-ar omori, fara sa fie pedepsit.
In orice caz, la modul in care ies anula 2000-3000 de avocati pe banda rulanta si doar 10 joburi, sunt multi avocati care vor muncii la tarabe in piata, pentru ca nu au cabinete si birouri avocatesti unde sa se angajeze.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, nici una nu va disparea. Atat de judecatori, cat si de avocati va fi nevoie multa vreme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad de ce ar disparea? Crezi ca in 2028 nu vor mai fi infractiuni?