| 3keen a întrebat:

Este avocatura sau procuratura un job bine plătit?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In avocatura castigi bine daca esti un avocat bun, cunoscut si ai cat mai multi clienti, castigul fiind in functie si de complexitatea proceselor sau ai clienti mai instariti. Castigurile pot fi diferite, de la o luna la alta.
In procuratura ai un salariu lunar sigur si destul de bun si acesta creste cu cat avansezi de la un parchet inferior (se incepe la Parchetul de pe langa o judecatorie) la unul superior (Tribunal, Curte de Apel, etc), precum si in functia pe care o ai in cadrul parchetului.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti bun