| octaviatatar a întrebat:

Este ceva anormal ca vreau sa ma fac arheolog? Toti colegii imi zic sa ma gandesc la altceva ca nu mai am ce sa descopar din antichitate si ma gandesc daca chiar asa e sau nu. Daca ar fi sa ma fac arheolog ori in zona Egipt ori in America, ce limba ar trebui sa invat?

Răspuns Câştigător
| takemyword a răspuns:

Colegii tai probabil au impresia ca tot ce se putea descoperi s-a descoperit deja laughing, dar se inseala, o mare parte a pamantului inca ramane nedescoperita. E frumos ca vrei sa faci ceva diferit. Ca limbi straine, un punct de plecare e un nivel cat de cat avansat de engleza. Apoi, nu stiu sa iti zic eu, probabil o sa inveti ce trebuie in functie de zona unde lucrezi. Succes. ^^

1 răspuns:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu este ceva anormal sa vrei sa devii arheolog, este ceva normal, iar ca limba, in principal este suficient sa stii engleza.