| RandomJ a întrebat:

Este chineza, japoneza, ebraica sau araba o limbă mai căutată pentru un expert contabil? Știu deja de engleză că este necesară, dar una în plus reprezintă un punct în plus în carieră

Răspuns Câştigător
| meli120 a răspuns:

1. germana
2. suedeza
3. franceza
4. poloneza
5. italiana

In Romania nu se cauta limbile respective, mai ales pe domeniu contabil.

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Japoneza era prin anii 1980
araba si ebraica sunt varza (NU iti doresc sa jungi sa lucrezi in zona, prea multi teroristi)
ramane chineza, da, aia e de actualitate, incepi cu mandarina care e cea mai uzuala daca nu ma insel

| tonyc7 a răspuns:

Oricare din astea sunt foarte cautate si oricare din astea e un mare punct in plus in cariera!
Insa inainte de toate, ar trebui sa te intrebi daca esti in stare sa inveti o asemenea limba? Oricare din astea e foarte foarte grea de invatat iar invatatul iti va manca foarte mult timp din viata (ani de zile) si tot nu vei reusi in viata asta scurta sa stii una suficient d ebine!

| Strwberrs a răspuns:

Buna! Toate sunt bune, insa chineza sau japoneza ar fi mai bune cu multe avantaje din punctul meu de vedere

| Acidburn1 a răspuns:

Chineza ii cea mai cautata din cele precizate de catre tine.