| BilaRomânească a întrebat:

Este cineva pe aici care a făcut două facultăți în același timp? Aveți cumva ceva sfaturi?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merge, e destul de greu sa faci fata la 1, daca erai robot puteai sa faci toate facultatiile intr-o zi

| sierra1 a răspuns:

E o condiție și la grădi, gimnaziu, liceu, facultate/facultăți - să fii prezent

| BilaRomânească explică (pentru sierra1):

Am prieteni care nu merg niciodată la facultate și trec examenele fff ușor.

| PainTech a răspuns (pentru BilaRomânească):

Acum depinde si de facultate...

| sierra1 a răspuns (pentru BilaRomânească):

Compensează cu știința, altii cu prezența

| sierra1 a răspuns:

Dacă te țin bretelele și buzunarele, fă-le!

| Cameliapantiru a răspuns:

Nu ți-aș recomanda să faci două facultăți simultan. Vei face mari compromisuri legate de învățătură la ambele facultăți (vei lipsi de la cursuri, vei învăța superficial pentru examene, vei citi parțial, și nu integral, bibliografia, vei face puține stagii de practică și de voluntariat), așa că la final vei constata că nu ai reușit să stăpânești suficient niciunul dintre cele două domenii. Alege întâi o facultate (cea în care vei studia domeniul care te pasionează mai mult), dă tot ce ai mai bun din tine în cei 3-4 ani de facultate, fă și un master în cadrul aceleiași facultăți și apoi, dacă vei mai dori, fă și cea de-a doua facultate. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Online poate sau daca-s profesori sa inteleaga dar nu cred ca merge offline pentru mult timp...