| nicoletanicoleta a întrebat:

Este costisitoare din punct de vederre financiar Universitatea de Medicina si FarmacieAm auzit ca manualele sunt foarte scumpe. Daca puteti, spuneti-mi o suma aproximativa a costului cartilor/an/semestru.

1 răspuns:
| tmy2 a răspuns:

E una dintre cele mai costisitoare facultati din Romania. acum 2 ani taxa era de 7500 lei/an universitar. daca intri la buget mai e cum mai e. dar tot te costa foarte mult cartile. tin minte ca verisoara mea cand a intrat a trebuit sa cumpere un atlas de anatomie si a dat vreo 3-4 milioane pe el, asta acum 8 ani de zile. oricum preturile se modifica intr-un mod ametitor, cert e ca nu scad niciodata