| babyblue_8588 a întrebat:

Este de viitor facultatea de psihologie? Ce oportunitati as avea dupa ce o termin?

6 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Ooooofoffffffff ce o sa se faca tara asta cu atitia pshihologi. Toata lumea face Pshihologie.cauta altceva care e de viitor si si folositor pentru criza asta [ceva inginerie] sa scoateti voi tineretul tara din Rahat

| mihaibrasov a răspuns:

Nu prea e, decat daca faci superperformanta si ai pile sau mult noroc. Altfel o faci total degeaba (99% sanse sa o termini degeaba).

| pauladrian a răspuns:

Este de viitor, depinde si ce departament... poti la criminalistica, baze sportive, terapie, etc. Cel mai important e ca in viata personala sa nu fi psiholog, mai ales cand nu trebuie.

| oriflame_9415 a răspuns:

La cati dereglati sunt cu siguranta ca ai face multi bani

| Quiss a răspuns:

Hm, desi azi o groaza de lume da la psihologie [pe care-l auzi "ma duc la psihologie"], daca intr-adevar te pricepi si le ai cu asa ceva si-ti place si mai ai si bafta sa prinzi un serviciu bun sau sa pleci in afara dupa ce o faci, atunci da, e de viitor. De fapt, psihologia mereu va fi de viitor si-i va interesa pe oameni, insa multi se duc acolo si nu au nici in clin nici in maneca cu asa ceva.
Bafta oricum.

| ioandreii a răspuns:

Se intara greu cel putin in iasi, cat despre viitor nu stiu; dar in prezent majoritatea care termina isi gasesc un loc de munca.