| elektrix a întrebat:

Este greu la stiinte sociale la liceu?

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Da! am fost la stiinte sociale si cred ca a fost cea mai mare greseala pe care am facut-o! du-te la filologie! e mult mai usor!

| Petronela a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu happy
e foarte simplu
ai doar 2 ore de mate
4 de romană 2 de engleză, 2 franceză 1 de latină 1 de biologie
+ că din clasa a 11a nu mai faci bio, fizică şi chimie deloc happy
dacă te pot ajuta cu mai multe detalii dă-mi un mesaj privat tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat să menţionez că tezele le dai din : engleză, română, istorie sau geografie şi din logică [care fece parte din latura filofofică]
iar mai departe poţi să ajungi pshiholog, translator, mai multe care au legatură cu limbile străine, în general pe literatură.
O să trebuiască să citeşti multe cărţi care sunt bune pentru înbogăţirea vocabularului.
Dacă am sărit peste ceva şi mai ai nelămuriri trimite-mi un mesaj privatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Face*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU va duceti la profilurile de uman, nu aveti absolut nici un viitor cu profilul asta! Eu una imi blestem zilele cand am pasit in clasa de filologie pentru ca eram obsedata de engleza (acum imi vine sa vomit cand aud engleza). Du-te la profil REAL, stiinte ale naturii si mate-info. Decat sa tocesti 4 ani inutilitati si sa treci ca lebada prin apa, mai bine chinuie-te putin cu matematica si iti mai dezvolti gandireawinking.