| rose345 a întrebat:

Este greu sa devii informatician?

Răspuns Câştigător
| IonelaB17 a răspuns:

Daca ai o pasiune pentru asta si te descurci sa lucrezi in C++ si software (de exemplu Java), atunci o sa te descurci. Cel mai important este sa vezi cum te descurci in scrierea programelor si cu lucrul pe calculator si sa fii pasionat de acest domeniu.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu ambitite poti reusi orice, vrei tutoriale?

| T0T a răspuns:

Dacă înveți și te ții de treabă nu este greu, mai ales că în acest domeniu sunt multe locuri de muncă.

| minrest a răspuns:

Totul e sa fi axat in directia matematicii. Daca esti bun la matematica, restul e usor. Examenul de admitere la facultate il dai la matematica, si acolo continui sa inveti si matematica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. sad

| ThePuffy a răspuns:

Dap.

| anonimaraspunde a răspuns:

Imi dau doar cu parerea. Este greu intr-adevar dar daca esti pasionat si iti place si mai ales stii este usor! E chiar foarte frumos dar si obositor, trebuie sa stii sa lucrezi cu diferite programe si chestii principale, instalarea windows-urilor e ceva neinsemnat pe langa ceea ce vei face, succes in continuare! big grin