| DaciaRomania a întrebat:

Este greu să muncești ca menajeră internă, adică să și locuiești tot timpul la o familie, gen undeva in Uniunea europeana, ex. Germania, Italia, etc? Cam ce salariu ar fi normal?

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Horrrror! Dacă dai peste un dilimac îți blestemi zilele! Mulți sunt asa prin Italia! Am verișoara care lucrează asa și numai de dilimaci a avut parte ultimii 5-6 ani! Este tânără în jurul a 34!
Orice altceva dar NU asta! Mai bine cu 3 schimburi intr-o fabrica sau depozit! Te termina psihic efectiv!
Dacă nu dai de un dilimac dai de un boșorog pervers sau o toapa de femeie care urla și jignește! Fuuuugi cât poți! Nici la badante nu este mare diferență!

| MistarGoGu a răspuns:

Trebuie mers prin recomandare *( rude, prieteni ) care cunosc familia și îți garantează ca sunt oameni serioși! Exclus agenții ca cine știe în ce vagauna de sat te arunca, la ce familie după cum au nevoie!