| Petrovic a întrebat:

Este important să cunosc să lucrez în Office?
Există studii care arată că angajatorii angajează oameni care cunosc Microsoft Office? Dacă da, care sunt acestea?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca esti dintre aia idioti care cred ca trebuie diploma de office si cand le zice angajatorul de Libre Office sau Open Office fac fete-fete, mai bine ia si invata o limba straina cum trebuie. In anul 2018, faptul ca te poti descurca cu un program de tip office ar trebui sa fie la fel de natural cu faptul ca respiri. Nu treci in CV ca poti respira, nu?

| RoCkKiD a răspuns:

Nu a facut nimeni studii pe asta cum nu a facut nici pe cunoasterea limbii romane, dar crede-ma trebuie sa o cunosti.

E drept ca exista exceptii, companii care au tooluri proprii dar nici in cazurile alea nu vei scapa de pachetul office pentru ca in cel mai bun caz vor avea inlocuitor pentru o aplicatie. Majoritatea raportarilor se vor face in excel, textele vor fi editate in word iar mailurile se vor trimite prin outlook.

PS: cred ca totusi excel-ul e cel mai important, restul le inveti repede la nivel mediu

| HadesSs a răspuns:

Este un curs acreditat se facea nu mai stiu exact cum se numeste, faceai tot pachetul Microsoft office si primesti o diploma, iar asta te poate ajuta la angajare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru HadesSs):

ECDL se cheama. Daca imi vine cineva cu mizeria aia, de-a naibii nu il angajez.

| HadesSs a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De ce zici ca e mizerie ECDL?laughing Asa se chema il faceam gratuit in facultate da nu l-am facut laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru HadesSs):

Pentru ca la un moment era vorba ca ii pun pe toti aia din administratie sa il faca. O mizerie fara valoare. Maimute dresate. Ar trebui sa se faca CONCEPTE mai generale si sa fie invatati oamenii sa se adapteze softului, nu invatati o anume chestie si gata, altceva nu. De aia la posta inca umbla cu registre de-alea legate cu ata ca acum 25 de ani...

| MeMe123 a răspuns:

Studii nu cred ca se gasesc, insa mai toate companiile isi tin evidentele, marfa, persoanele, etc in programele oferite de office. Este bine sa stii deoarece la un interviu poti avea un plus.