| Callyy a întrebat:

Este mai bun un liceul tehnologic, gen sa urmezi profilul economic sau liceul teoretic?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce-ti doresti mai mult sa faci in viata!
Nu conteaza cat de bun este liceul, ca pe ala il frecventezi doar 4 ani, dupa care, practici meseria aia, o viata intreaga!
Deci, care este meseria care ti-ar place cel mai mult sa o faci in viata ta?

| raoulandres a răspuns:

Eu zic că cele tehnologice se ocupă mai mult de elevi..adică înveţi mai multă practică nu materii toată ziua..adică o sa ai sali speciale pentru aşa ceva, exact pentru profilul tău. pe când cele teoretice, înveţi mult săli de practică comune, practică foarte puţine. O seara placuta

| Callyy explică (pentru raoulandres):

Spre exemplu daca eu termin profilul economic. si vreau sa dau la medicina. daca iau bac ul pot sa ma duc acolo, nu?