| RandomJ a întrebat:

Este mai utilă araba sau mandarina în România în domeniul contabilității și al afacerilor? Doresc seriozitate

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai mai intrebat asa ceva si ti-am mai raspuns. Nu sunt prea multi arabi sau chinezi cu care sa faci afaceri, prin Romania. Alege altceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Enlgeza, fiindca asta este limba internatioanala si atat arabii cat si chinezii, folosesc numai engleza ca sa comunice in afara tarii lor.

| sierra1 a răspuns:

Mandarina în România e la mare preț așa că dacă termini liceul, fă-te culegător (ce de ramuri și ramificații are chineza!)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de contextul în care faci afaceri. Cairo sau Șhanghai. La București, frangleza.

| Catalin77945 a răspuns:

Depinde de fiecare si ce oportunitati iti gasesti.

| MetisuI a răspuns:

Niciuna doua natii de cretini

| RandomJ explică (pentru MetisuI):

Sunt mai multe nații, și doresc un răspuns, nu o părere de la un om fără cunoștințe

| MetisuI a răspuns (pentru RandomJ):

Atunci du te pe un forum de specialisti aici sunt oameni normali

| RandomJ explică (pentru MetisuI):

Sunt și specialiști și normali și mediocri aici pe TPU