| aleee5262 a întrebat:

Este nevoie de un examem cambridge pentru a fi profesor de engleza?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu. doar de licență + primul nivel al modului psihopedagogic pentru școala generală și master + al doilea nivel pentru liceu. pentru prof univ îți trebuie doctorat + o perioadă de a fi asistent al unui prof univ.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| mastadont a răspuns:

Nu. Pentru a deveni profesor de engleză ai nevoie de o facultate cu una dintre specializări engleza, litere, limbi moderne aplicate, ambele merg. Mai ai nevoie, de asemenea, de a urma un modul pedagogic care se face în timpul facultății și care este obligatoriu de urmat dacă dorești o carieră de profesor.