| outlandish a întrebat:

Este normal sa imi placa o materie ( in cazul meu chimia) la care inca mai am probleme de intelegere? Ar fi indicat ca pentru viitor sa aleg ceva in directia astaa sau sa ma axez pe un domeniu in care sunt "inzestrata" chiar daca nu ma atrage la fel de mult?

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Bre, daca iti place materia si te atrage, atunci te concentrezi pe ea si te straduiesti sa inveti chestiile pe care nu le intelegi, din simplul fapt ca`ti place.
Ceea ce iti place iti iese cel mai bine, ca doar din placere o faci, asa ca gandeste`te bine daca`ti place sau nu atat de mult incat sa te pui serios pe treaba, sa renunti la timpul liber daca e cazul, etc. Daca realizezi ca nu te atrage in asa masura, atunci say bye bye.

1 răspuns:
| 95Cosmin a răspuns:

Cel mai bine e sa alegi ceea ce iti place.
''Successful people don't make the right decision, they make their decisions right.''