| Andreea`:) a întrebat:

Este o idee buna sa imi urmez cursurile de 'dizain vestimentar'?

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca ai talent, inspiratie si imaginatie, ar fi pacat sa nu urmezi un astfel de curs. Poate te va ajuta sa-ti faci o cariera.

| adelutsa a răspuns:

Bun deci incep prin a te corecta si eu se spune "design vetimentar". Nu conteaza varsta, daca asta iti place atunci da poti. dar ai nevoie de talent, imaginatie, creativitate, ambitie, perseverenta pentru ca altfel inoti in gol si nu ajungi nicaieri. Acum suntem la varsta incercarilor asa ca incearca poate o sa iti placa sau poate nutongue. Mult succes

| CiRiNeL a răspuns:

Cea mai buna idee mi se pare sa urmezi cursurile la ceva ce iti place foarte mult...ca apoi dupa terminarea cursurilor sa poti sa faci acel lucru din placere

| AOD a răspuns:

Uite nu vreau sa ma crezi rautacioasa dar in primul rand cam cati ani ai? te intreb deoarece se vede ca esti inca micuta pentru ca nu se scrie "dizain" se scrie "design". Crede-ma ca la varsta de 11 ani si eu am vrut sa fiu designer doar ca acum altceva. Tu momentan candesti la o cariera mai frumoasa dar cand te vei face mai mare vei dori altcevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te pricepi la 'dizain iti trebuie!

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Design femeierolling on the floor ai 10 ani?

| never2say4never a răspuns:

Talent, inspiratie si imaginatie, daca ai astea atunci de ce nu, dar daca nu le ai incearca sa te orientezi spre alceva, cum ar fi economia, caci se cauta persoane cu studii facute in domeniul economiei.

| Ilovemyboy a răspuns:

Sigur ca dahappy. daca asta te pasioneazahappy.

| Cristinica80 a răspuns:

Cu siguranta daca asta iti dsoaresti tu cu adevarat trebuie sa lupti pentru visul tau.

| neculai a răspuns:

Poi sunt scoli de designer vestimentar! :) cauta pe www.google.ro

| Daniela_Ileana_Cerghit_1987 a răspuns:

Da este o idee foarta buna, atata timp cat esti sigura pe tine si de ceea ce vrei sa faci in viata si daca este cu adevarat ceea ce iti doresti eu te sfatui sa continui.Nimeni nu s-a nascut invatat, totul se invata pe parcursul vietii si de-a lungul anilor.Trebuie sa fi constienta ca nimic nu a fost si nu este usor, este foarte mult de munca in acesta cariera ca si in altele, dar si beneficile si rezultatele pot fi maxime si pe masura.Eu am incredere ca chiar daca ai 11 ani, poti sa ai ideile clare, pentru ca totu depinde de tine ca persoana si in al 2-lea rand de cei ce sunt alaturi de tine sa te sprijine, sa fie alaturi de tine, si sa te indrume pe calea ce vrei sa o urmezi.Sunt copii care de mici au reusit sa se lanseze profesional asa ca nu vad tu de ce nu ai face-o.Multa bafta!