| CodoiVlad a întrebat:

Este pentru fete de a ajunge la pompieri?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Este pentru fete de a ajunge la pompieri?"
Ce gramatica ciudata ai!

| Violleta2022 a răspuns:

Ce sa fie pentru fete?
Loc la bucatarie poate, ca la pompieri au nevoie de barbati, nu de fete.

| Violleta2O22 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine eu sunt si foarte misogina, si considera ca femeia trebuie sa stea doar la cratita. Dar eu scriu si prostii multe pe net in general.

Totusi revin cu o precizare, ignora raspunul de mai devreme, dupa cum ziceam scriam prostii.

"„Începând cu anul 2020, Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă "Pavel Zăgănescu" Boldești își deschide porțile pentru a primi tinere care vor dărâma bariere și prejudecăți, acele tinere care știu că nu există diferențe între bărbați și femei, atunci când țelul suprem este acela de a salva vieți!
Fetele vor avea aceleași probe de admitere ca și băieții, inclusiv cele sportive, iar pregătirea va fi similară pe parcursul procesului de învățământ."

| johnnny123 a răspuns:

Este pentru tine de a învăța limba română?

| anonim3247 a răspuns:

Sunt femei la pompieri dar nu sunt la intervenții.