| sweetglitter a întrebat:

Este posibil sa fii un editor video fara diploma de bac?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti
problemele apar cand trebuie sa fii angajat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Diploma de bac te face editor video?
Sigur nu.
Deci cele două nu sunt cuplate.
Ca să fii, trebuie să știi. Ca să știi, trebuie să înveți.

| Dismally a răspuns:

Normal, doar nu iti imaginezi ca inveti lucrurile acestea in liceu...

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, DAR, nu poti fi platit calumea fara diploma de bac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce știu eu la bac nu se dă editare video, deci posesia diplomei de bac nu îți oferă nicio calificare în acest domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Faci un curs si gata, dar nu prea este pregatire profesionala pentru asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic da, practic nu laughing
Adica teoretic poti fi. Chiar unul foarte bun in ceea ce faci insa faptul ca nu ai bacul dovedeste ca n-ai acumulat anumite cunostinte si ca la vremea aia in loc sa te ti de scoala ai facut altceva iar "ei" judeca asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da in mediul virtual adica la youtuberi
Sau pentru arhiva personala unde te cheama cunoscuti la botezuri nunti petreceri etc
La protv nu ai sa ajungi fara studii si experienta importanta dar majoritatea fotografilor operatorilor de camera si editorilor care scot bani din evenimente si Youtube fac din pasiune nu neaparat dupa facultate

| sweetglitter explică (pentru anonim_4396):

As vrea in mediul virtual.Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| ionicabubulina112112 a răspuns:

Poti sa fii si politist fara academie

| Naxite a răspuns:

Evident