| Gumalamanaazecea a întrebat:

Este posibil sa iti continui facultatea sau sa faci un semestru/un an in alta tara? adica sa te duci la o alta facultate, tot sectia aia (sau asemanatoare) si sa revii in tara apoi? E nevoie de vreo bursa ceva? facultate: ase
Si chestia asta se plateste din banii tai sau se ocupa statul de asta?

Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Buna! Poti sa iti continui studiile in alta tara urmand aceeasi specializare. Daca te referi la liceu, nu vei plati nimic doar vei da unele diferenta. Daca te referi la facultate, poti beneficia de anumite burse, da concurs pentru a intra la buget, lucra part time pentru a achita taxa, etc. Sunt diferite programe pentru asa ceva: work&travell, erasmus. Intereseaza-te la liceu/facultate pentru a face transferul, a afla actele necesare si ce cheltuieli ai acoperite.
http://www.zf.ro/......i-5722892/

1 răspuns:
| Jokerh6662 a răspuns:

Nu, nu este nici o problema