| alleghe a întrebat:

Este scump sa traiesti in New York? Considerati ca e un loc bun in care sa traiesti? De ce? (sunt un viitor absolvent de liceu si incerc sa imi dau seama care e cea mai buna alegere pe care o pot face).

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

E scump,dar şi frumos. Adică mie aşa mi se pare. Fă ca mine, aşteaptă ocazia să prinzi bursă la facultate sau chestii de genul, pleci în afară să-ţi continui studiile, statul plăteşte şi tu trebuie doar să înveţi în continuare să-ţi păstrezi bursa.Chiria şi mâncarea costă ceva,dar decât să-ţi plăteşti şi studiile... Dacă te întorci, bine, dacă rămâi acolo, tot bine. Aşa a făcut o prietenă, e plecată în Danemarca de 4 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| AnGamerHelper a răspuns:

New York ==> America. Chiria cam vreo 1000+ dolari. Viata buna dar scumpa. Drept este ca mancarea este ieftina dar daca ai nevoie de ceva medicamaente, ceai etc trebuie sa tile dea cineva de afara am avut o ruda si spunea ceva de genu ca daca vrei sa iti ei trebuie sa te duci la doctorul de familie sa iti facta niste fise care costa 500 de dolari +, etc. Deci e cam scump. FUNDA?