| anonim_4396 a întrebat:

Este teapa? Contractul digital pentru a lucra în străinătate vor sa trimită numai cu o zi înainte sau în ziua călătoriei pentru că sunt mai multi candidați și nu au timp.Dar a fost vorba că vor trimite cu câteva zile mai repede.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca n-au timp: cere-le actele de functionare autentificate si cu sigla digitala! La Registrul Comertului (sau echivalentul din tara unde vor sa-ti faca contractul de angajare)
Daca-ti trimit doar o copie scanata (sau nici atat), atunci e clar ca e teapa!

| Yuoia a răspuns:

Sau chiar in ziua calatoriei. Cand nu va mai puteti intoarce. TEAPA!

| IceRope a răspuns:

Ce abureală au țeparii ăștia în ei... Clar este țeapă. Contractul TREBUIE citit și semnat în țară, de față cu reprezentantul legal al firmei, fără taxe, fără comisioane, fără un leu plătit în avans. Porci!