| Myssteriusthanlife a întrebat:

Este usor la profillul stiinte sociale?

7 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea este un profil usor, adica trebuie sa fii buna la materiile specifice umanului.Eu sunt la stiinte ale naturii(real) si acum vreau sa ma mut la stiinte sociale pentru ca pe langa faptul ca este mai potrivit pentru mine acest profil, poti sa iei mai usor notele si nu te chinui asa de mult sa inveti.
Tin sa iti mentionez un lucru, poate ca stii deja, vei da si la liceu in fiecare semestru teze si in clasa 9 vei da la romana, engleza, istorie si logica(o materie usoara pe care o vei face doar in clasa a 9) si in a 10 nu vei mai da la logica, ci la psihologie.
Inainte de a intra la acest profil te sfatuiesc sa vorbesti si cu paritii/fratii mai mari dar si cu profesori pentru ca au observat cum esti si cred ca te-ar putea indruma spre un profil potrivit tie.
Mult succes! Numai bine!

| hax0r a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| marcela290 a răspuns:

Da este foarte usor. din aXIa nu se mai face matematica fizica chimie biologie. e foarte bine daca ai opta pentru acest profil

| Aly_1795 a răspuns:

Eu zic ca este greu.

| Rooooxx a răspuns:

In clasa a 9-a dai teza la Logica.
In clasa X - a o sa dai teza la Psihologie
In clasa XI-a o sa dai teza la Economie
in clasa XII la filozofie
Cat despre optiuni... sunt deschise... te poti duce la orice facultate doresti. Ai sansa sa dai la absolut orice materii doresti, si faci matematica pana in clasa a XII-a

| Rooooxx a răspuns:

Clasa a 9-a dai teza la logica, in clasa 10 la psihologie, in clasa 11 la economie si in clasa 12 la filozofie
cat despre optiuni... sunt deschise... te poti duce la orice facultate doresti. Ai sansa sa dai la absolut orice materii doresti, si faci matematica pana in clasa 12