| Luts02 a întrebat:

Eu am profil de stiinte ale naturii si imi place chimia si as vrea sa devin criminalist, undeva la expertize fizico-chimice.Imi doresc foarte mult dar nu prea stiu istorie pentru ca nu prea fac si am inteles ca ar trebui sa fac Academia si sa dau examen la istorie.Nu exista o alta solutie sa pot urma aceasta meserie care sa nu includa istoria?

1 răspuns:
| AndreiRadu00 a răspuns:

Nu exista alta solutie in general pentru aceste meserii de criminalistica sau de politist ai nevoie de istorie singura solutie este sa iei cursuri extra scolare de istorie sau sa faci o facultate adecvata spun eu de acum ce vrei sa faci depinde de tine.