| adytza0700 a întrebat:

Eu am pus sinonim la cuvantul infricosatoare cuvantul spaima
Este bun?
funda

7 răspunsuri:
| Alion a răspuns:

Nu pentru ca infricosatoare este adjectiv, iar spaima substantiv. deci nu vei fi punctata.

| whatevernvm a răspuns:

Daca scriai inspaimantatoare era bine, asa nu stiu daca iti puncteaza.happy

| Dennys1521 a răspuns:

Nu pentru ca spaima este la frica. poate inspaimantoatoare

Răspuns utilizator avertizat
| Mangustă a răspuns:

Daca era cuvantul "infricosare" care este substantiv atunci ar fi mers "spaima" dar asa nu cred ca-ti puncteaza. Cum a zis si Alion, sunt 2 parti de vorbire diferite. Ai fi putut pune cuvinte ca...cumplit, atroce, groaznic etc. Da oricum, fapte e deja trecuta.
Bafta

| AtateaConditii a răspuns:

Inspaimantatoare sau groaznica trebuia. Trebuia sa pui tot un adjectiv cum iti apare acolo.