| padalekilover a întrebat:

Eu am spectacol maine si vreau sa intreb daca stiti niste trucuri pentru a avea o vece putin mai subtire sau pur si simplu niste trucuri pentru a suna cat mai binelove struck funda

Răspuns Câştigător
| AnaAmalia31 a răspuns:

Cel mai bine e sa incepi cu exercitii de diafragma pentru ca una devarat cantaret nu respira din plamani ci din diafragma(plus ca-ti imbunatateste considerabil vocea la mine a mers). daca nu stii unde e diafragma sa stii ca este undeva deasupra stomacului la baza cutiei toracice. cred ca ai observat ca atunci cand respiri se misca "burtica", aceea este diafragma.gasesti foarte multe astfel de exercitii pe youtube.com. personal, ti-l recomand pe eric arcenaux. dupa ce iti dezvolti tehnica de a respira din diafragma si faci cateva exercitii vocale de gen ma me mi mo mu etc. vei observa ca vocea iti este mult mai buna.normal,totul depinde si de talentul tau la muzica. sper ca te-am ajutat