| DelenainTVD a întrebat:

Eu as dori sa devin reprezentant la o revista gen Oriflame.dar am cateva intrebari legate de acest lucru.

1.La Oriflame care este suma minima de care trebuie sa dau comanda lunar?

2.Cum primesc comenzile?

3. Daca vreau sa renunt cum fac asta?

4.Trebuie sa cheltui vre un ban?

5.Cati ani trebuie sa am ca sa pot deveni reprezentant?

6.Ce castiguri am?

7.Cum dau comenzile?

+mai as dori si alte detalii...
Dau fundahappy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.oriflame.ro
1. minim 70 ron;
2. la domiciliu sau la un centru de la tine din localitate;
3. nu trebuie să faci nimic;
4. nu;
5. 18 ani împliniți;
6. în funcție de valoarea comenzii, între 23% și 40%;
7. le plasezi pe net după ce te înscrii;
+ etc.
Pa, pa.

| DelenainTVD explică (pentru Legiuitoarea):

Si cand ridic comanda trebuie sa depun si banii?

| doggmaster a răspuns:

Comenzile le dai prin telefon.Fiecare produs are un cod.cu ce te alegi din toata afacerea asta? Daca ai comanda mai mare (gen 100 lei) iti vor da chestii cadou(parfum, gel de dus, fond de ten etc).Tu nu cheltui nimic.Comenzile le primesti de la Prieteni/Prietene->Gen:Ii dai catalogul Mariei, ea vede un parfum care ii place iti spune tie si tu iti notezi codul produsului si pagina.Cand te suna aia de la Oriflame sa te intrebe ce comenzi ai luna asta ii spui codul si pagina.
Daca nu ai comenzi sau ai prea putine nu o sa mai fii reprezentanta Oriflame.
Produsele vor venii prin Posta sau Curier sau daca au sediu in oras la tine le iei de acolo!

| DelenainTVD explică (pentru doggmaster):

Si cand ridic comanda trebuie sa depun si banii?