| anonim_4396 a întrebat:

Eu as vrea sa devin cantareata si nu am habar cum sa fac ma putei ajuta va rog cine ma ajuta va primi probabil cand voi ajunde sa-mi fie manager

3 răspunsuri:
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Daca ai pana in 14 ani, ai putea sa te inscrii la o scoala de arta, se gasesc cam in orice oras din tara. Daca esti in clasa a 8-a, urmeaza Liceul de Arta iar daca deja esti la liceu... Facultatea de Muzica sau Conservatorul.Asta ca sa ai si ceva studii in domeniu, ca lautar poate deveni aproape oricine.Sau nu cred ca vrei sa faci toata viata play-back pe vreo scena improvizata in perioada alegerilor in nu stiu care comuna...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o idee tare si eu imi doresc acelasi lucru am o voce frumoasa si vreau sa devin faimoasa pe internet cine vrea sa ma ajute eu ii dau id-ul meu:elenastan08, super_bombonica2000, yio_dulcika2000 id-urile mele sper sa viziteze cineva saitul asta si sa-mi rasp pupici ciau:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

| princessmary a răspuns:

Si eu vreau tot acest lucru, dar candeste-te bine inainte, crezi ca ai o voce buna? sa stii ca risti foarte mult in treaba asta pentru ca nu stii exact ce vei face unde vei canta...etc.,daca o faci pentru bani si faima mai bine nu incerca. Teai gandit ca nu vei avea mult timp pentru tine si familia ta?

Eu cred ca daca ai oo voce buna si multa dorinta vei reusi.Incearca sa vorbesti cu profesorii daca esti la scoala, daca parintii tai te sustin sau esti pe banii tai du-te la cursuri de canto, sau daca locuesti in bucuresti fa-ti propriul cd si du-te la o casa de discuri. Sa sti ca eu nu am toate sansele astea caare ti le-am spus.

Succes!