| terry3 a întrebat:

Eu,daca vreau sa fac un portofoliu de matematica de acum pentru toate clasele 7-12, foile se vor invechi si n-o sa se mai vada nicio problema dupa foarte multi ani? Adica acest portofoliu vreau sa-l aiba si copiii mei si copiii lor si copiii copiilor lor...ce mi-ati sugerea sa fac? foile se vor invechi de nu o sa se mai se vada nicio probleme?

4 răspunsuri:
| Ann17 a răspuns:

La scrii pe calculator,le gabi intr-o folie si sa nu steie la umezeala, si intr-un portofoliu, sau le scrii cu pix pe o foaie lucioasa si bagi in folie, iar apoi il pastrezi la loc uscat, dar sa scrii cu pixul stiloul se va stergehappy

| Floricika2000 a răspuns:

Eu ca sa mi le pastrez mi le bag intr-o mapa, in tiple. Daca sunt in tiple sunt protejate si nu o sa se ia asa de greu scrisul... nu poti face mai nimic decat sa le pastrezi la loc sigur si folie ( tipla )

| yubyta123 a răspuns:

Fa toate astea pe un cd sau stik

| MasterOfDisaster a răspuns:

Scrie cu pix, nu cu stilou sau creion, in porofolii la loc uscat. Si e ok, dar nu pot sa stiu daca vor apuca si stra-stra nepotii tai. Eventual le inlocuiesti la 10-15 ani, le scrii din nou.