| Micleusanu_Adelin_1995 a întrebat:

Eu de exemplu dupa ce termin a IX-a,vreau sa merg la ASEM la Finante si Banci, dupa care sa fac studii si in Bussines si Administrare.Ce salariu pot avea sau ce sfaturi imi puteti da?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu poți intra la ASE decât dacă ai diploma de bac, deci mai întâi trebuie sa termini liceul și sa iei și nota mare in bac pentru ca la finanțe bănci se intra cu medie destul de mare.
Salariul depinde de locul in care lucrezi. Dacă vei lucra la o banca și vei fi foarte bun poți lua și 5000 lei pe luna.

| missfatadelatara a răspuns:

Tu de exemplu după ce termini a IXa o sa ajungi intr-a Xa.

De exemplu un salariu începe la minim.