| Nocturne0 a întrebat:

Eu foarte mult mi-am dorit sa devin medic veterinar de preferat in strainatate (dar facultate la cluj). Acum am inceput sa am temeri, nu am dexteritate extraordinara adica imi tremura putin mainile si nu stiu daca ai fi capabil sa fac operatii mai ales daca inainte de operatie sa zicem un animal nu supravietuieste. Sunt de fel foarte sufletist si ma atasez de animale. Acum sunt doar la liceu, mai am drum lung inca 3 ani pana la facultate, dar merita sa merg pe drumul asta inainte?

2.Ca o alternativa m-am gandit sa fac tot facultatea de veterinara de la cluj dar in viitor sa merg pe ceva gen ingrijitor gradina zoo sau medic veterinar tot la o gradina zoo. Se castiga? (desi in afara de bani consider o meserie frumoasa). Aici subliniez ingrijitor animale nu curatator.

1 răspuns:
| TreiSurori a răspuns:

Hei, am avut o prietena care mereu si-a dorit sa devina medic chirurg sau orice alt fel de medic. Ea a riscat si a mers pe medicina. Mi-a spus ca al III-lea trebuia sa puna in practica pe cadavre. Nu ii era scarba ci mila, desi erau morti.
Eu zic sa nu te risti ca poate pierzi, incearca sa faci altceva. Cautati talentele si ai sa le descoperi, in functie de ce talente ai poti face o meserie. Poate faci chiar tu o firma etc happy.

+ se castiga bine orice.......numai in Romania nu. Mai bine pleci prin strainatate ceva, macar un an proba happy.

Bft.
Funda?