| dumitirita a întrebat:

Eu invat la pian dar si la pictura adaugator etc. Si detes pianul mama nu-mi da voie sa lepad si nu stiu ce sa fac. Ajutor va rog dau si funda

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Buna! Pianul este un instrument superb. Am inceput sa cant la pian pe cand aveam 6-7 ani si nici mie nu mi-a placut la inceput dar usor-usor am inteles cum sta treaba. Daca vei cunoaste un instrument muzical, vei fi o persoana castigata caci nu toti au aceasta ocazie insa daca tie nu iti place, spune-i mamei tale, vorbeste cu ea. Oricum, mai cugeta un pic inainte sa te lasi de el pentru ca mai tarziu poti regreta. Am un prieten care dupa doi ani a spus STOP! si acum regreta pentru ca isi ocupa timpul. Intr-adevar, la inceput poate fi un pic plictisitor insa cand vei incepe sa studiezi compozitori si piese iti va placea, zic eu. Succes si... mai da-i putin timp pianului.

1 răspuns:
| Pisyylove a răspuns:

Pai... Exista 1 singura varianta
1. O rogi frumos si ii spui ca nu-ti place pianul deloc si ca nu te face fericita