| 123456789qwertuiop a întrebat:

Eu le vad pe doamnele profesoare cum se compoarta, le admir si mie imi place sa comunic cu copii mai mici decat mine.Visul meu este sa ajung profesoara de limba engleza.Am vreo sansa? Ma veti incuraja sau descuraja? E usor sau greu?

Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

Daca iti place cu adevarat acest lucru, fa-l! E normal ca daca iti place ceea ce faci, si faci cu drag vei reusi sa fi un profesor de limba engleza excelent. Usor nu este, dar cum am mai zis, daca iti place, nimic nu e imposibil.
Doar gandeste-te bine la acest lucru, iar atunci cand ai luat o decizie finala, pune-o in aplicare si invata din orice experienta care te poate ajuta in acest domeniu.
Cu siguranta te vei descurca. Este o meserie frumoasa, care necesita multa rabdare si atentie.
Succes!

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da,meseria este frumoasa. Poate fi mai grea sau mai usoara.Totul depinde de tact, comunicativitate, farmec personal, voce.

| SkyPilot a răspuns:

Orice lucru pe care il faci cu pasiune devine usor dupa ceva timp.

| 123456789qwertuiop explică:

Va multumesc mult pentru sustinere!

| Greenthrone75 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, mie nu prea imi place engleza dar daca tu chiar iti doresti asta din tot sufletul eu as sune sa te faci profa, mai ales daca stii sa lucrezi cu copii mai mici.
Ai citic Alchimistul, daca nu exista un citat interesant in el "Daca vrei ceva universul lucreaza ca acel vis sa devina realitate". Sper ca te-am ajuta!

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Depinde,daca te pricepi ai foarte multe sanse!
Dar (cred) ca mai ai timp, si poti sa te gandesti.

| GeorgianaAdelina2000 a răspuns:

Daca chiar vrei desigur ca te vei descurca si vei reusi. Bravo tie ca iti place, ca ai rabdare cu copiii sper sa ajungi ce iti doresti. Cel mai important este sa inveti! Multa bafta!

| happytpuhappy a răspuns:

Depinde daca o inveti usor da dac nu pe la mijloc