| Măduuuuuuuuuuuuuu a întrebat:

Eu m-am născut cu un defect din naştere..mai exact nu am degetele de la o mână.în fine..credeţi că dacă aş face faculatea de asistenţă generală ..ar anjaga pe cineva în spital care are această problemă.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AdelinaC a răspuns:

Facultatea poti sa o faci, nu te opreste nimeni, insa la partea cu angajarea mai greu. In general la spital e mult de munca si se prefera angajarea unor persoane care sa se descurce. Iti va fi foarte greu sa te descurci numai cu o mana cand va trebui sa iei analize, sa schimbi un pacient, sa cauti diverse foi.