| bleakk a întrebat:

Eu ma gandesc asa termin o facultate buna,de asemenea si cu rezultate bune sa spune, dupa care vei fii cautat sa te angajezi.Insa,am auzit pe cineva ca intr-un spital sa te angajezi ca asistent medical trebuie sa dai 2500 de euro ca sa fii angajat.Ce inseamna asta? Adica eu ma zbat sa termin poate o facultate,dupa care sunt nevoit sa platesc bani ca sa ma angajez? Ce inseamna asta, vreau explicatii? Sau poate 2500 de euro in caz ca ai terminat poate vreun postliceal si nu e de ajuns?

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Bine ai venit in real world.
Nu te speria, nu e peste tot chiar asa.

| unprietenaproape a răspuns:

Posturile sunt blocate. trebuie sa dai spaga ca sa ocupi unul

| bleakk explică (pentru unprietenaproape):

Cum sunt blocate?

| unprietenaproape a răspuns (pentru bleakk):

Cred ca peste tot e la fel. in orice domeniu. nu se mai fac angajari. la stat. vine unu, pleaca altul, iar concurenta e mare. ministeru sanatatii trebuie sa le aprobe.

| pirla a răspuns:

Acest lucru este o excrocherie.Adica e ca si cum tu le-ai da bani ca sa-ti plateasca ei salariul.Chiar daca ai terminat un postliceal si nu e de ajuns nu au voie sa-ti ia bani. Daca dai bani si ti se infiltreaza in creier informatiile care iti mai trebuie ca sa devii asistent medical?! Nu! Deci este o excrocherie.