| TimpLiber a întrebat:

Eu mai am putin si voi termina Liceul Tehnic sectia Mecanica, Ce as putea alege intre inginer si Asistent pe ambulanta sau Tehnician Dentar, Cat dureaza anii de facultate pentruacestea? Care sunt cele mai bine platite? Care sunt Avantajele si Dezavantajele acestora? Dau funda + vot happy

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Recomandarea mea este sa te gandesti la o postliceala de asistenti de farmacie, meserie care e foarte bine platita (in jur de 2000 lei/luna in Buc), sau chiar sa urmezi facultatea de farmacie(unde un farmacist castiga si 4000 lei/luna). Succes!

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Asistent pe ambulanta e pierdere de vreme. Tu ai face facultate doar ca sa fii asistent? Tehnician dentar iaras e cam pierdere de vreme, daca nu esti medic stomatolog tot degeaba. Inginer este o profesie completa. La inginer ai 3 ani licenta + 2 master (sper sa nu ma insel)

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna. iti propun un job. reprezentant/coordonator la giada rome sau ladys.daca te intereseaza,id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com si iti pot da mai multe detalii.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Tehnicianul denatar nu stiu cu cat e platit da ori cum primesti mai mult za la asistent pe ambulatta.
Cel mai bine ar fi sa te faci inginer. Colega mea face meditatii la mate cu un inginer care a iesit la pensie si are un apartament in care locuieste si unul in care duce copiii sa faca meditatii cu ei ( deci iti dai seama ca are bani).
Deci te sfatuiesc sa optezi pentru inginer.
Succes!