| anamaria82726 a întrebat:

Eu sunt pe profilul stiinte ale naturii. Pe viitor vreau sa merg pe ceva legat de contabiliatate si management cel mai probabil...trebuia sa fiu pe mate info pentru asa ceva? Nu prea le am cu facultatile

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu trebuie mate-info. Poti sa mergi la orice facultate vrei tu. Admiterea la facultate nu este influentata de profil. Doar acolo unde se compenseaza ceva, dar in putine cazuri.

Tocmai, esti la stiinte ale naturii, perfect. La acest profil poti merge absolut unde vrei tu. Mai ales la contabiliatate si management.

Deci ai verde inainte. Mult succes la admitere si la bac sa ai!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De la orice profil liceal mergi (dacă poți desigur) la orice facultate

| anonim7011 a răspuns:

Odata ce ai terminat liceul si ai luat bacul cu nota mare, dupa poti intra la orice facultate iti doresti pe baza mediei.