| here a întrebat:

Eu traiesc in strainatate pot sa gasces servici in Romania am terminat facultatea de drept dar la o tara araba
vreau sa lucrez oriunde chiar daca lucrez la un magazin sau orice
dar vreau sa stiu daca pot sa gasesc si daca salariu imi ajunge pentru ca sa inchiriez o garsionera si pentru mancare sau nu.
Sunt foarte stresata din cauza serviciului meu si vreau sa il las pentru ca ma simit jignita de patron tot timpul

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu conteaza unde ai facut facultatea, exista un sistem de echivalare a diplomelor si iti poti echivala studiile aici. dupa ce iti echivalezi studiile te poti angaja la o casa de avocatura, poti da examen sa te faci traducator de araba, sunt multi arabi aici care au nevoie de tradus documente, care au firma si au nevoie de serviciile unor avocati si ar prefera pe cineva care sa le cunoasca limba.

| here explică (pentru mixxjim):

Da asaimi spunea si mama ca pot se lucrez traducatoare si imi pare bine ca particip la acest site pentru ca pot sa conversez si asa nu uit limba romana pentru ca dupa ce a decedat mama numai am cu cine sa vorbesc limba romana

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incercare nereusita, mai exerseaza.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă esti harnică si pricepută găsești de lucru oriunde, dar in domeniul tău e mai dificil!
Hai acasă, măcar pentru câteva luni, până iti limpezesti gândurile și te liniștești.

| ellutza a răspuns:

Pai daca nu ai auzit, salariile sunt foarte mici in Romania. Ai nevoie de un job bun sa-ti poti inchiria o garsoniera, plati cheltuielile si cele necesare. In ce tara ai terminat dreptul si in ce sens te jigneste patronul tau? Si ce job ai acum?

| here explică:

Vreau sa lucrez orice la un magazin de imbracaminte orice nu neaparat cu diploma mea pentru a terminat facultatea la o tara araba care nu cred ca are valoare in Romania + ca nu am facut practica si nu lucrez ca avocata