| fearlessss a întrebat:

Exista vreo cale sa ajungi ofiter de politie judiciara/agent/criminalist daca ai probleme cu vederea destul de mari?(dioptrie cam 2, 5) Funda

1 răspuns:
| HPPJATO a răspuns:

Iti dau un raspuns concret si bun. Poti urma o facultate militara sau scoala de ofiteri. Ex: Academia Tehnica Militara sau Academia Fortelor Terestre. Cand te vedi duce la B.I.R adica Boroul de Informare-Recrutare iti va da o fisa medicala cu care te vei duce la Spitalul Militar. Acolo daca porti ochelari vei da ''testul'' la oftamologie si chiar daca poti ochelari vei putea intra in sisitemul miiltar. Nu are nici o problema ochelarii cu armata. Iar daca ai probele cu vederea si nu poti ochelari vei vedea la oftamologie daca poti trece testul. In principiu nu trebuie sa ai daltonism. Succes!