| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo facultate cu profil uman care sa ofere un salariu decent (in Romania)? Bineinteles, ma refer la un student constiincios, care invata. Sau asta nu mai conteaza in ziua de azi? Stiu ca trebuie sa fii bun intr-un anumit domeniu, sigur o sa-mi spuneti ca trebuie sa fiu buna. Sunt sute, chiar mii de oameni foarte bine pregatiti, care au un salariu de mizerie.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca te angajezi la o companie straina in PR sau in TV, poti avea un salariu decent.

| chivas21 a răspuns:

Daca erai baiat puteam sa iti spun sa faci Universitatea Maritima din Constanta! Profil Navigatie, Mecanici sau Electrotehnica. Cumnatu`miu e Mecanic Ofiter 2 cu un salariu de 5000 de dolari pe luna, se creste in grad ofiterii 1 ajung la 10. 000$, numai vorbesc de comandanti! Nu trebuie sa iti cauti de munca, ca te suna cei de la agentiile de crewing, daca iti convine contractu/salariul pleci daca nu mai astepti sau cauti tu, intr-un fel e naspa ca sunt contracte de 3-7 luni, si esti plecat, dar asta e, in alta parte de unde bani? Eu sunt anul 3 blushing! Dar pentru fete chiar nu stiu ce sa zic!

| chivas21 a răspuns:

Uite aici o dovada! Poate unii care nu stiu, o sa zica ca mint!
http://www.ainostri.ro/? pagina=10

| chivas21 a răspuns:

Http://www.ainostri.ro/? pagina=10&caz=2&start=1&i_of_an=4

Pfff ce urat...sef mecanic...contract de 3 luni. 8000 euro pe luna! :)) mai zi ceva :P

| gabriela a răspuns:

Depinde ce inveti...In momentul in care te-ai inscris la facultate ai stiut de-ti doresti in viata, nu?