| 3thera a întrebat:

Exista vreo facultate de IT in Romania, Bucuresti? Separata, NU in cadrul facultatii de matematica-informatica (daca au)! Spre exemplu in Anglia la multe univeristati prestigioase exista IT faculty separat, si multe altele, ceea ce mi se pare mult mai normal.
ITstii cat mai educati se cauta la firme de genul Microsoft, Oracle, Apple etc., nu? Vreo idee cam cat se castiga in Romania in medie? Evident ca mult mai putin decat in strainatate, dar de curiozitate intreb.

1 răspuns:
| unknownn a răspuns:

Cat castigi? Depinde in ce domeniu lucrezi, ca programator castigi cam 1300$ pe luna+50$ de cheltuiala+laptop gratis+telefon gratis.