| GulubuntzBudulush a întrebat:

Există vreun studio de animație românesc în afară de Animafilm care funcționeazâ doar ca distribuitor? Că mă grăbesc că am un scenariu și vreau să-l trimit de îndată ce îl scriu.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Eu zic să-l trimiți chiar înainte să-l scrii.
Sunt convins că orice studio de animație ar da orice pentru șansa de a ecraniza un scenariu scris de un om incapabil să exprime o idee coerentă.

| sierra1 a răspuns:

Dacă e așa tare scenariul tău, incearcă la Animafilm sau de ce nu, la Pixar Animation Studios