| Sara2 a întrebat:

Fac de la gradinita engleza apoi din clasa 2 pana in a 12 am facut si meditatii m-am inscris si la cursuri de engleza si nu o pricep nu reusesc sa o invat aveti vreun program explicid? sunt disperara ca am nevoie mare de ea am incercat f mult din rasputeri sa o invat si nu am reusit nu stiu sa comversez cu cineva

5 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Salut! Uite ce am gasit: http://www.google.ro/search?hl=ro&q=cursuri+engleza+gratis&meta= si aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127896

Succes si spor la invatat la engleza!

O seara buna sa ai!

Daniel.

| hugo a răspuns:

Exista diferite materiale unde tu trebuie sa completezi diferite spatii lipsa cu, cuvintele, prop respective...program nu cred ca este...nici eu nu stiu engleza, dar...asta este...nu stii sa o vorbesti/citesti/sau scrii?

| spyceygirl a răspuns:

E clar ca nu ai talent .adica nu poti invata limbile straine...sigur te bazezi pe ceva de arte.asa se intampla in cele mai dese cazuri. engleza pe care ai facut-o tu cu profesorii meditatori presupun ca e mai mult gramaticala...iti trebuie altceva ca sa vorbesti fluent cu cineva
incearca sa te uiti la filme(prinzi expresii, fii receptiva)
intra pe http://www.roiworld.com,fa-ti un cont si acolo poti comunica cu alte persoaner din alte parti in engleza, este foarte frumos a comunici in felul acesta, ti se dezvolta vocabularul//app acel site e mai de fete, adica imbraci papusi.eu il folosesc pentru a-mi da idei in vestimentatie si pentru a comunica cu alti prieteni din toate colturile lumii...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba. Unii chiar nu pot invata o limba oricat s'ar chinui. Daca nu ai reusit in atatia ani crezi ca o sa inveti engleza cu vreun program?

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Draga mea
depynde si de profesorul/profesoara care te-a medytat
si cel may mult depinde de tine! 10 ani de meditatii si nu sty sa vb?straight face parintii tai au irosyt bani pe degeaba si acum esti disperata...eu am facut 3 any meditatii si vorbes engleza destul de bine...inteleg si scriu destul de corecthappy

nu crezy ca trebuia sa te straduyesti mai mult? daca nu ai inteles -n 10 any crezi ca vei intelege acum?

nu as prea credewinking
orycum succes