| MaStErShOt a întrebat:

Facultatea de mate-info din cadrul Universitatii Ovidius Constanta sau facultatea de mate-info din cadrul Universitatii Bucuresti? Doresc sa urmez in viitorul apropiat una dintre acestea 2, insa nu stiu unde ar fi mai bine thinking astept argumentele voastre!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Pai depinde de unde esti, adica de distanta dintre casa si locul de studiu. Depinde ce posibilitati financiare ai, daca iti permiti cazare in Bucuresti, plus cheltuielile de transport si nevoile zilnice, care nu-s deloc mici, preturile din Bucurestii fiind deseori mai mari decat cele din restul tarii. Apoi depinde si ce vrei sa faci pe urma, daca vrei sa ramai in Bucuresti sau nu. In principiu in Bucuresti se gaseste mai usor de lucru, dar in domeniul tau nu stiu cat de relevant e asta, poti lucra de-acasa si pentru o firma din Bahamas, Bucuresti sau Australia happy Teoretic, "scoala" ar fi mai buna in Bucuresti, indiferent de domeniu, dar si tentatiile sunt mai multe. Nu trebuie trecut cu vederea ritmul de viata din Bucuresti, cunosc persoane care nu s-au putut adapta si au plecat sau au avut chiar probleme de sanatate (depresii, etc.). Fa-ti tu o lista cu cele 2 locatii cu 2 coloane, avantaje si dezavantaje, scrie-le pe fiecare in functie de situatia ta personala si de tot felul de alte considerente relevante pentru tine si la sfarsit tragi linie si vezi care sa fie happy Succes!

1 răspuns:
| Mayar a răspuns:

Facultatea de mate-info din cadrul Universitatii Bucuresti - nu alege Contanta din cauza geografiei.
Cea de la Bucuresti e mult mai renumita si ma gandesc - mai bine pusa la punct.