| octa2021 a întrebat:

Facultatea este pentru mulți oameni o reușită sau un eșec?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pierdere de timp

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E o pierdere de timp si un esec pentru majoritatea.
Acum depinde si de facultate.
De exemplu,domeniul it, doctoratul, alimentatia vor fi de succes.
Restu te alegi cu o diploma care nu iti va folosi cand ti se va cere experienta pe un post.
Daca esti pasionat de it, un demeniu relevant in zile noastre.
Mai faci si o facultate in domeniu si ai si o experienta personala avansata, facultatea e un + care cu si fara el tot avea succes.
Asta e doar un exemplu.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este un esec. 70% din tinerii cu facultate fac munci cu calificare inferioara. Din cei care-si gasesc locuri cu studii superioare 67% lucreaza in domeniul in care au studiat.

| Freya1 a răspuns:

Sa ai facultate este un + spre exemplu daca mergi in mall sa te angajezi si ai facultate nu o sa lucrezi s-a spalat vasele in bucatarie o sa lucrezi la caserie laughing

| cyupaku a răspuns:

De regula la facultate se merge pentru o noua etapa, de aceea se numesc studii superioare, consider ca este o realizare

| octa2021 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!