| RyAngel a întrebat:

Facultati CU matematica usoara? Adica genul de matematica cu care se poate descurca un absolvent de filo-engleza cu o pregatire eventual? Si ceva ce sa imbine limbile straine cu aceasta matematica. Spre exemplu ce grad de dificultate il au specializarile de la ASE? (la mate ma refer) Sunt dispusa sa muncesc pentru facultate, nu sunt absurda, dar nu mi-a placut niciodata foarte mult matematica (n-am urat-o ca pe fizica totusi ) si nu vreau sa ma complic cu vreo specializare care sa ma duca de la limbi straine la extrema cealalta...

1 răspuns:
| PrecioussGirl a răspuns:

De ce nu mergi pe ceva de profil? Spre exemplu facultatea de limbi straine si se castiga destul de bine. Personal nu stiu sa-ti spun exact ce grad de dificultate are matematica de la ASE, dar atata timp cat 4 ani tu nu prea ai facut mate pentru ca esti la uman de ce te bagi undeva unde nu stii exact cum e si daca faci fata?
Poate un student care se pricepe o sa-ti spuna ca e ok, ca te vei descurca etc, dar el nu te cunoaste pe tine si nici gradul tau de pricepere. Ai de gand sa faci toti anii de facultate pregatire la mate?
Parerea mea este sa urmezi ceva de profil, ceva ce ai mai facut pana acum si stii ca faci fata.