| Akhen a întrebat:

Filologie sau Stiinte Sociale! Argumnetati! Dau fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi sa aleg strict intre astea, filologia e mai avantajoasa.
Atat la filologie cat si la stiinte sociale vei face logica, psiho, sociologie, economie, filozofie.
Daca iti place o anumita materie, precum psihologia de exemplu, cumpara-ti manualul si invata-l. Nu te gandi ca vei invata mai mult decat e in manual de la profesor. Majoritatea profesorilor sunt de socio-umane sunt slab pregatiti pentru ca sunt obligati sa stie şase materii si evident ca nu le stapanesc prea bine.
La filologie poti da bacalaureat la orice stiinta sociala vrei, deci poti invata materia care iti place de la cap la coada.
La filologie poti sa iti perfectionezi engleza si sa inveti in paralel inca o limba straina cautata.
In plus, orele de limba romana te vor ajuta mai mult decat orele de sociologie sau psihologie intr-o eventuala cariera in stiinte sociale.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mate-info.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Spalator de vase la KFCwinking laughing tongue funda?

| Grindei_Eduard_2000 a răspuns:

Care îți place tie mai mult, eu dau la sociale fiindca nu vreau sa mai fac gramatica si așa și plus ca imi pare mai ok, dar de la sociale nu ieși prea multe