| AndreeaSomerhalder27 a întrebat:

Filologie sau stiinte sociale? care e mai bun si de ce?

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Buna, nu exista mai bun, ci doar care iti place mai mult.
filologie- faci istorie si geogra 2 ore pe saptamana, putine ore de mate, fizica si chimie iar din clasa a 11-a bio chimie si fizica sunt inlocuite de o singura materie numita "stiinte". Dai teza la romana, lb straina, istorie/geogra si latina.
stiinte sociale-tot profil uman ca si filologia, doar ca nu dai teza la latina ci in fiecare an dai teza la socio-umane, de ex. intr-a 9-a dai la logica. Tot 2 ore de istorie si geogra pe saptamana si tot putine ore de materii reale.