| alienkros a întrebat:

Filologie vs Stiinte sociale? Vreau sa ma fac psiholog! Va rog dati-mi sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Adryydream a răspuns:

Stiinte sociale si eu vreau sa fiu psiholog si eu sunt la stiinte sociale si mi se pare un profil super pentru aceasta meserie mai ales ca in aX-a faci psihologie plus ca e foarte lejer happy succes in decizia pe care o vei lua

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca de liceu intrebi atunci stiinte sociale. La facultatea de psihologie se da examen de admitere din psihologie iar la filologie nu stiu daca si cata psihologie se face pentru a putea trece examenul de admitere de la facultate.

Răspuns utilizator avertizat
| metha0xphore a răspuns:

Du-te la stiinte sociale. Psihologii sunt mai bolnavi decat pacientii lor. True fact!